ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1593108
*
nr 159 3108
Spegel
1890-tal, H123
Utrop:
800 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 juli 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/6 18:37:43
1
700 kr
30/6 18:08:03
2
550 kr
30/6 18:08:51
2
600 kr
30/6 18:10:21
2
700 kr
30/6 18:12:16
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 159 3108
Spegel
1890-tal, H123
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 juli 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/6 18:37:43 | 1 | 700 kr |
30/6 18:08:03 | 2 | 550 kr |
30/6 18:08:51 | 2 | 600 kr |
30/6 18:10:21 | 2 | 700 kr |
30/6 18:12:16 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27